Sukcesy KAS w walce z nielegalnym hazardem w Zachodniopomorskim

Sukcesy KAS w walce z nielegalnym hazardem w Zachodniopomorskim

W Gryfinie i całym regionie zachodniopomorskim trwa wciąż walka z nielegalnym hazardem. Zobaczmy kilka przykładowych dokonań służb z ostatnich miesięcy.

Centrum Gryfic, koniec marca 2021

W ostatnim dniu marca funkcjonariusze z zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej weszli do jednego z lokali w centrum Gryfic, w którym podejrzewano prowadzenie nielegalnych gier hazardowych na automatach bez wymaganej licencji. Obiekt ten był iście profesjonalnie zabezpieczony monitoringiem, dzięki któremu właściciele mogli kontrolować kto wchodzi do obiektu i wpuszczać tylko zaufane i sprawdzone osoby.

W ramach przeprowadzonej kontroli zabezpieczono 7 komputerów, na których prowadzono nielegalne gry. Zabezpieczono też rozbudowany monitoring obiektu, 3 „służbowe” telefony komórkowe oraz kwotę 1200 zł w gotówce przeznaczoną między innymi na ewentualne wygrane. W ten sposób z mapy miasta zniknął kolejny punkt, w którym prowadzone były nielegalne gry. Cały sprzęt został zabezpieczony na potrzeby postępowania karno – skarbowego.

Na miejscu zatrzymane zostały dwie osoby, które przesłuchano w charakterze podejrzanych o prowadzenie nielegalnego procederu. Przypomnijmy, że organizowanie hazardu bez oficjalnego pozwolenia i koncesji zagrożone jest surowymi karami. Maksymalna kara grzywny za jeden nielegalny automat lub komputer przystosowany do nielegalnych gier hazardowych wynieść może nawet 100 tysięcy złotych. Organizatorom i właścicielom lokali może grozić też dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Szczecin, czerwiec 2021

Podwójny sukces zanotowali funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Szczecinie. W czerwcu br w mieście zniknęły z mapy aż dwa kolejne nielegalne salony do gier hazardowych. Jeden i drugi lokal mieścił się w ścisłym centrum Szczecina. Oba lokale były świetnie zabezpieczone, a do ich wnętrza wpuszczane były wyłącznie znane osoby, będące stałymi klientami. Wymagało to użycia przez mundurowych siły, żeby dostać się do środka.

Pierwszy z zamkniętych lokali miał na wyposażeniu 9 komputerów oraz 10 monitorów przeznaczonych do prowadzenia nielegalnej gry. Zabezpieczone zostały także 2 telefony oraz modem. W kasie znajdowała się gotówka na wygrane w wysokości 671 zł.

W lokalu numer 2 zatrzymano już tradycyjne automaty do gier, a nie komputery. W ręce funkcjonariuszy wpadły tu 4 automaty z rodzaju tzw. jednorękich bandytów, monitor oraz 4 kamery do monitorowania miejsca. Miejsce to było już znane wcześniej służbom, jednak uprzednio znajdowały się tu jedynie zepsute komputery, służące za fasadę. Manewr ten właściciel zastosował w celu zmylenia KAS, gdyż właściwy lokal do gry znajdował się tak naprawdę w innym, również zamkniętym i zabezpieczonym miejscu.

Na miejscu dokonano przesłuchania obecnych graczy w charakterze świadków, a także osoby, które nadzorowały ten nielegalny proceder. Co do tych ostatnich, Ukrainki i Polaka prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie ich roli.

Barlinek, lipiec 2021

Jedno z najnowszych osiągnięć zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej jest zamknięcie nielegalnego salonu gier w Barlinku prowadzonego przez Ukrainkę. Podczas przeszukania podejrzanego obiektu w ręce służb wpadło 9 komputerów, na których prowadzone były nielegalne gry. Zarekwirowany został także telefon komórkowy, router oraz modem. Zabezpieczona została też kwota 690 zł w gotówce przeznaczona na ewentualne wygrane.

W akcji brało udział w sumie 16 funkcjonariuszy działających dla Zachodniopomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego ze Szczecina oraz 2 wspierających ich policjantów z miejscowej Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Hazardowy charakter zatrzymanych urządzeń potwierdziły przeprowadzone eksperymenty procesowe. Oprócz kobiety, obywatelki Ukrainy prowadzącej cały proceder przesłuchano także 4 inne, obecne na miejscu osoby. Należy wspomnieć też, że kobieta ta była już znana Policji i służbom z KAS z uwagi na to, że już wcześniej prowadziła analogiczną nielegalną działalność hazardową.

Pamiętajmy, że grać należy wyłącznie w legalnych kasynach. W innym przypadku spotkać nas mogą przykre konsekwencje, za współdziałanie w nielegalnym procederze – nawet wtedy, gdy robiliśmy to nieumyślnie, bez odpowiedniej wiedzy. Najlepszą alternatywą mogą być kasyna internetowe. Przy okazji do kieszeni może wpaść kilka groszy, bez ryzyka, że kasyno nas oszuka. Polecamy rzucić okiem na kasyna online na prawdziwe pieniądze, spisane na liście dostępnej tutaj.