Ukrywany przez żonę przestępca seksualny wpadł w ręce gryfińskiej policji

Ukrywany przez żonę przestępca seksualny wpadł w ręce gryfińskiej policji

Policjanci z Gryfina zlokalizowali i aresztowali mężczyznę, który dopuścił się dwóch incydentów seksualnych wobec dzieci. Ofiarami były dziewczynki – jedna w wieku 7 lat i druga będąca nastolatką. Interesujące jest, że przestępca mógł długo unikać sprawiedliwości dzięki wsparciu swojej żony, która go ukrywała.

Mężczyzna był poszukiwany na podstawie postanowienia o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wydanego przez Sąd Rejonowy w Gryfinie za przestępstwo określone w art. 200 § 1 Kodeksu karnego. Podmiotem tego przepisu jest czynność seksualna lub jej dopuszczenie z osobą poniżej 15 roku życia.

Chociaż sprawca przeniósł się do powiatu chełmskiego, stale wracał do miejscowości Gryfino, gdzie początkowo mieszkał i dokonał tam swoich przerażających czynów. Potwierdza to internauta znający dobrze temat: „Tak, mieszkał w Gryfinie i to właśnie tam skrzywdził siedmioletnie dziecko. Sąd Rejonowy w Gryfinie skazał go za to przestępstwo. Teraz ukrywał się u swojej żony w wiosce niedaleko Gryfina. Rzadko bywał w swoim nowym miejscu zamieszkania i sądził, że jest nieosiągalny dla prawa”.

Inne źródła podają, że mężczyzna początkowo uciekł za granicę, ale niedawno powrócił do kraju i znalazł schronienie na terenie województwa zachodniopomorskiego, dokładniej w gminie Gryfino.

33-letni pedofil był poszukiwany listem gończym za wykorzystanie seksualne małoletniej. Został skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności. Gdy policjanci zastukali do drzwi miejsca, gdzie się ukrywał, szybko schował się do szafy, ale mimo to został zlokalizowany i aresztowany.

Przypomnijmy, że mężczyzna był poszukiwany za seksualne wykorzystanie dziewczynki poniżej 15 roku życia. W sprawie tej został już skazany i otrzymał wyrok 2 lat pozbawienia wolności, który musi teraz odbyć za kratami.