Flisacy ponownie odwiedzają Gozdowice po trzech latach przerwy

Flisacy ponownie odwiedzają Gozdowice po trzech latach przerwy

Miejscowi z powiatu gryfińskiego, w szczególności ci zamieszkujący jego południowe obszary, mieli przyjemność brać udział w szczególnym wydarzeniu. Po trzydziestomiesięcznej przerwie, flisacy wrócili do Gozdowic, które są częścią gminy Mieszkowice. W dniu 21 czerwca 2024 roku, piątkowego popołudnia, spotkali się tam z ciepłym przyjęciem, które zgotowali im kapitan Włodzimierz Grycner, burmistrz Mieszkowic Krzysztof Tkacz wraz ze swoim zastępcą Marcinem Piskanką.

Do uroczystego powitania dołączyli także inne ważne osobistości jak Piotr Głowniak, burmistrz Cedyni oraz członkowie Klubu Seniora z Mieszkowic. Tego dnia obecni byli również reprezentanci grupy 13 Muz ze Szczecina, Szczeciński Humanistyczny Uniwersytet Seniora oraz grupa Seniorów z Chojny.

Po oficjalnych przemówieniach uczestnicy mogli rozkoszować się pysznym poczęstunkiem oraz niesamowitą atmosferą spotkania. Muzyczne zaskoczenie zapewnił Kamil Badzioch, jeden z flisaków, który został nagrodzony owacją na stojąco i uznaniem ze strony widowni.

Dodatkowo, uczestnicy mieli możliwość dołączyć do wycieczki po Rejonie Pamięci Narodowej, co stanowiło jeszcze jedno wydarzenie tego dnia.

Flisacy wrócili do Gozdowic z entuzjazmem, pełni radości i muzyki, integrując społeczność lokalną z przybyłymi gośćmi.

Warto przypomnieć, że emocjonująca podróż flisaków na tratwie rozpoczęła się 10 czerwca 2024 roku. Tratwa popłynęła w dół rzeki Odry w kierunku Gozdowic w gminie Mieszkowice, gdzie zaplanowano uroczyste zakończenie święta flisaków.