Skandal polityczny w Gryfinie – Zarzuty nielegalnej działalności gospodarczej skierowane do skarbnika miasta

Skandal polityczny w Gryfinie – Zarzuty nielegalnej działalności gospodarczej skierowane do skarbnika miasta

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Gryfinie doszło do kontrowersyjnego incydentu. Radna Magdalena Pieczyńska zarzuciła skarbnik gminy, Beatę Blejsz, prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej. Wszystko zaczęło się, gdy Pieczyńska odkryła pewne oświadczenie złożone przez Blejsz. Oświadczenie to mogło sugerować, że skarbnik prowadził działalność gospodarczą, co jest niedozwolone dla osób pełniących funkcje publiczne, na podstawie obowiązujących przepisów prawa.

Zamiast jednak odpowiednio zareagować na te poważne oskarżenia, burmistrz Mieczysław Sawaryn wybrał postawę defensywną. Na forum Rady Miejskiej odczytał interpelację Pieczyńskiej i zagroził jej konsekwencjami prawnymi, sugerując, że radna fałszywie oskarża skarbnika miasta. Ta reakcja burmistrza spotkała się z oburzeniem wielu radnych.

Oburzenie to podzielali także mieszkańcy Gryfina. Jak wskazywał jeden z komentujących prawników, dowody przedstawione przez radną Pieczyńską wyraźnie sugerują, że skarbnik Blejsz naruszyła ustawowe zakazy łączenia pełnienia funkcji publicznej ze stanowiskiem skarbnika.