Krzywy Las w Gryfinie – drugie życie słynnych drzew

Krzywy Las w Gryfinie – drugie życie słynnych drzew

Niezwykły zabytek przyrody, Krzywy Las w Gryfinie, od lat przyciąga uwagę nie tylko miejscowych, ale i podróżników z odległych zakątków Polski i świata. Swoją unikalnością i tajemniczością zachęca do odwiedzenia północno-zachodniej części naszego kraju. Jest to miejsce o powierzchni około 0,33 hektara, gdzie można podziwiać około setki sosen zwyczajnych o wysokości 11-12 metrów, które cechują się niezwykle wygiętymi pieńkami pod kątem 90 stopni.

Właśnie ten specyficzny i niespotykany u innych gatunków drzew kształt pni, sprawia, że Krzywy Las jest jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów przyrodniczych w Polsce. Nie tylko rodzimi turyści, ale też przybysze z innych krajów, czy to przyrodnicy czy po prostu ciekawscy świata, przybywają tutaj, aby na własne oczy zobaczyć to niesamowite zjawisko. To miejsce jest na tyle atrakcyjne i unikalne, że zainteresowanie nim wyraziły światowe media, pisząc o nim na łamach tak prestiżowych gazet jak „The New York Times” czy „Daily Mail”.

Mimo upływu lat i naturalnego procesu starzenia się drzew, Nadleśnictwo w Gryfinie nie pozostaje bezczynne i podejmuje działania mające na celu podtrzymanie życia tych niesamowitych sosen. Dzięki ich staraniom, te wyjątkowe drzewa mają szansę na dalsze przetrwanie i dalsze przyciąganie turystów spragnionych nietypowych atrakcji.