Aleksandra Szymanowicz, była dyrektorka OPS w Gryfinie, teraz zastępcą burmistrza!

Aleksandra Szymanowicz, była dyrektorka OPS w Gryfinie, teraz zastępcą burmistrza!

Niezwykłe informacje pojawiły się w Biuletynie Informacji Publicznej: Aleksandra Szymanowicz, wieloletnia dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie, obejmuje stanowisko zastępcy burmistrza. Nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw, czyniąc tego typu decyzję całkowicie niespodziewaną.

Według wcześniejszych doniesień, wydawało się, że Rafał Guga będzie drugim zastępcą Mieczysława Sawaryna. W radzie miasta powstał bowiem wspólne porozumienie ugrupowań samorządowych skierowane przeciwko podmiotowi o największej reprezentacji – Koalicji Obywatelskiej. Burmistrz nie ukrywał, iż jego następca powinien pochodzić ze środowiska oświaty. Jednak prawdopodobnie przewodniczący rady miejskiej i lider Samorząd OK, nie uznał propozycji Mieczysława Sawaryna za atrakcyjną. W efekcie burmistrz postanowił zaproponować funkcję wiceburmistrza Aleksandrze Szymanowicz, która do tej pory pełniła rolę dyrektora OPS. Aktualizacja z dnia dzisiejszego na stronie burmistrza (fragment poniżej) potwierdza fakt, że Szymanowicz przyjęła propozycję.

Z dniem 1 lipca 2024 r. mianuję Panią Aleksandrę Szymanowicz na stanowisko Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino (BW). Nominacja ta wiąże się z podjęciem stosunku pracy.

Sytuacja jest dość niespodziewana, ponieważ Szymanowicz nie jest członkiem żadnej partii ani lokalnego komitetu. W związku z tym, jej nominacja nie ma charakteru „politycznego”. Bez wątpienia jej wieloletnie doświadczenie zdobyte przez lata pracy będzie pomocne na nowym stanowisku. Przecież rolą wiceburmistrza jest między innymi zarządzanie sprawami społecznymi.