</h1>Dialog urzędników w sprawie kryzysu z jakością wody w gminie Widuchowa – inicjatywa burmistrza i wójta

</h1>Dialog urzędników w sprawie kryzysu z jakością wody w gminie Widuchowa – inicjatywa burmistrza i wójta

Prowadzony przez burmistrza Mieczysława Sawaryna i wójta Pawła Wróbla, odbył się dialog na temat nagłej sytuacji powiązanej z jakością wody pitnej na terenie gminy Widuchowa.

Gmina Gryfino zobowiązała się do świadczenia szerokiej gamy wsparcia, obejmującego analizy laboratoryjne, usługi gwarantujące dostarczanie wody dla mieszkańców, jak również pomoc techniczną do realizacji działań w przestrzeni zakładu komunalnego gminy Widuchowa.

Przedstawicieli gminy Widuchowa, a więc Pawła Wróbla – pełniącego rolę wójta oraz Agatę Rebiziak, odpowiedzialną za kierowanie Zakładem Gospodarki Komunalnej, przedstawili problem jaki pojawił się na ich terenie i działania niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw wody oraz poprawy sytuacji lokalnych mieszkańców na krótki i długoterminowy okres.

W czasie roboczych rozmów z udziałem przedstawicieli gminy Gryfino uczestniczyli Tomasz Miler, zastępca burmistrza, Marcin Stawicki oraz Wojciech Długoborski – członkowie zarządu Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie.

ZGK w Widuchowej- Komunikat

Szanowni Państwo, od kilku dni mamy do czynienia z poważnym problemem dotyczącym złej jakości wody w wodociągu Widuchowa. Chciałabym poinformować, że obecnie główne działania Zakładu Gospodarki Komunalnej skupiają się na dwóch kwestiach: dezynfekcji sieci wodnej, aby jak najszybciej przywrócić odpowiednią jakość wody i ustaleniu możliwych przyczyn namnażania bakterii w wodzie.