W Gryfinie stawia się na sport!

W Gryfinie stawia się na sport!

Gryfino to miasto, w którym sport jest bardzo ważny – wystarczy zwrócić uwagę na I LO w Gryfinie. W ofercie szkoły pojawiła się nowość, z którą wypada się zapoznać.

O co chodzi?

W ofercie mamy 4 klasy profilowane i co kluczowe, jedną z propozycji jest kierunek sportowo-rehabilitacyjny. Warto również mieć na uwadze, że celem jest stworzenie grupy, która będzie współpracować i wymieniać się doświadczeniami. Istotne jest też to, że możemy mówić o zapewnieniu opieki psychologicznej – zagwarantowanie takiej opieki możliwe jest w związku z zatrudnieniem psychologa (na pół etatu). Ponadto wsparcie nie sprowadza się do psychologa – dochodzi jeszcze pomoc sportowcom, którzy podróżują na obozy i zawody sportowe. Szkoła daje możliwość wyjazdu, ale jednocześnie konieczna jest poprawa w nauce. Połączenie sportu z nauką to nie jest łatwe zadanie i ustalono, że dobrym rozwiązaniem będzie zapewnienie wspomnianego wsparcia.

Warto także uwzględnić, że nie można mówić o klasycznej klasie sportowej. Z drugiej strony jest jednak plan, zgodnie z którym w przyszłości ma pojawić się profil sportowy. Wypada też dodać, że chodzi o profil powstały dla piłkarzy ręcznych.