Podsumowanie trzeciej rundy rozgrywek piłkarskich klasy B

Podsumowanie trzeciej rundy rozgrywek piłkarskich klasy B

Trzecia runda rozgrywek piłkarskich B-klasy zakończyła się, a wyniki dla większości naszych lokalnych drużyn nie są obiecujące. Podobnie jak w A-klasie, zespoły z naszego regionu zostały podzielone na różne grupy.

W Grupie 2, która jest oparta w Szczecinie, grają rezerwy dwóch drużyn: Energetyka Gryfino i GKS Kołbacz. Niestety, oba zespoły doznały porażek w miniony weekend. Drużyna Energetyka Gryfino, prowadzona przez trenera Bartochę, przegrała 0:2 z Okrętem Szczecin. Tymczasem ekipa z gminy Stare Czarnowo, czyli GKS Kołbacz, uległa Hutnikowi Szczecin 2:6.

Drużyny z naszego regionu nie radzą sobie lepiej w Grupie 3 (Gryfino). Wichr Steklno ponownie musiał przyjąć porażkę. Ich trener, Łukasz Jasiak, mówił o trudnym początku sezonu, gdy jego zespół przegrał trzy mecze: 1:4 z Polonią Gryfino, 1:6 z Osadnikiem II Myślibórz i 0:7 ze Zjednoczonymi Kurzycko. Jasiak jednak podkreśla, że mimo przeciwności, cieszy go wsparcie społeczności lokalnej.

Trener Jasiak ma na uwadze, że jego zawodnicy potrzebują czasu na rozwój. Wielu z nich gra na dużym boisku po raz pierwszy. Mimo to, jest optymistyczny co do przyszłości i widzi potencjał w swoim zespole. Jasiak dostrzega postępy między pierwszym a trzecim meczem, ale przyznaje, że drużyna nadal popełnia błędy. Uważa, że prawdziwe postępy zostaną uwidocznione podczas meczu z drużyną z dolnej części tabeli.