Gdzie wybrać się na letni weekend w okolice Gryfina?

Gdzie wybrać się na letni weekend w okolice Gryfina?

Dla wszystkich, którzy wybierają się w okolice Gryfina, by odpocząć, przygotowaliśmy zestawienie 4 atrakcji, które sprawią, że ten weekend będzie wyjątkowy. Aktywny wypoczynek? Zwiedzanie zabytków? A może spacer po magicznym lesie? Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, co sprawi, że ten wyjazd będzie wspominany latami!

  1. Brama Bańska

Ta powstała w XIV wieku budowla do dziś zachwyca turystów odwiedzających Gryfino. Jej bogata historia może zaciekawić niejednego pasjonata historii. Zarówno jej wygląd, jak i jej przeznaczenie zmieniało się na przestrzeni lat, aby ostatecznie upiększać krajobraz Gryfina i cieszyć oko odwiedzających je turystów.

  1. Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry

Dla tych, którzy wolą wypoczynek na łonie natury – Dolina Dolnej Odry będzie strzałem w dziesiątkę! Ten mierzący ponad 6 000 hektarów park zapewni nam upragniony spokój i pozwoli na przebywanie wśród natury, z dala od miastowego zgiełku. Na terenie doliny możemy spotkać całe mnóstwo roślin i zwierząt, typowych dla tych terenów. W trakcie swojego pobytu należy pamiętać, że jest to Park Krajobrazowy, więc trzeba zadbać o to, by nie zostawić po sobie śmieci i nie naruszać struktury doliny.

  1. Pałacyk pod Lwami

Swoją nazwę zawdzięcza wyrzeźbionym przy wejściu drapieżnikom, które według niektórych źródeł miały chronić przed niechcianymi gośćmi. Sam pałacyk otoczony jest pięknym parkiem, który kiedyś wypełniony był przeróżnymi rzeźbami. Niestety po działaniach drugiej wojny światowej, ostało się jedynie jedno dzieło sztuki, oraz fragment fontanny. Jest to idealne miejsce na spacer w ciepłe letnie popołudnie. Mimo że Pałacyk pod Lwami wielokrotnie zmieniał swoje zadanie i pełnił różne funkcje na przestrzeni lat, to aktualnie mieści się tam Gryfiński Dom Kultury.

  1. Krzywy Las

Miejsce, które wiele osób zna z przeróżnych grafik i nagrań, które obiegły internet. To właśnie w krzywym lesie w Nowym Czarnowie pod Gryfinem możemy znaleźć nienaturalnie wygięte drzewa, które do tej pory podziwialiśmy jedynie na zdjęciach. Do końca nie wiadomo w jaki sposób ani w jakim celu drzewa zostały wyhodowane w takim zgięciu. Jednak niezależnie od przyczyny, są one na pewno jedną z najbardziej zjawiskowych atrakcji, jakie ma do zaoferowania województwo zachodniopomorskie.