Rowerowa gra terenowa

Rowerowa gra terenowa

Nie ulega wątpliwości, że dzieci stosunkowo często narzekają na nudę. Dzieje się tak z różnych powodów, ale to teraz nieważne – najważniejsze, że znaleźli się ludzie, którzy postanowili wyjść temu naprzeciw.

Rowery i gra terenowa

Chodzi o zorganizowanie rowerowej gry terenowej – za grę tą odpowiadał gryfiński magistrat, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sołectwo Chwarstnica ze wsparciem tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Wszystko rozegrało się na trasie Blue Velo, odcinek Szczawno-Chwarstnica.

Trasa jest stosunkowo prosta do pokonania, ale stworzona gra utrudniła zadanie. Krótko mówiąc, trzeba było znaleźć punkty orientacyjne i odpowiedzieć na pytania. Z pytaniami zmierzyło się 11 ekip i w każdej z nich mieliśmy 3 osoby, co daje łącznie 33 śmiałków. Odpowiedzi na zagadki znajdowały się w publikacji dołączonej do pakietu startowego.

Meta znajdowała się w chwarstnickiej świetlicy – uczestnicy mogli liczyć na kawę, herbatę, słodki poczęstunek i chwarstnickie tosty. Można więc powiedzieć, że uczestnicy zabawy mieli szansę na poznawanie nowych smaków.