Pieniądze dla kół gospodyń wiejskich

Pieniądze dla kół gospodyń wiejskich

Wiele mówi się na temat polityki prowadzonej przez obecny rząd. Można odnieść wrażenie, że dla jednych jest to wsparcie ludzi, natomiast dla innych rozdawanie cudzych pieniędzy. Zostawiając szczegóły, widać wyraźnie, że rządzący nie zamierzają schodzić z wytoczonego kursu – dowodem na to wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich.

O co chodzi?

Od początku kwietnia do końca września potrwa nabór wniosków dotyczących przyznania pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich. Dokładnie mówiąc, chodzi o realizację celów statutowych.

Warte podkreślenia jest również to, że od 2021 roku możemy mówić o zwiększonych kwotach – o 2 tys. zł. Oznacza to, że przyznaje się minimum 5 tys. zł. Kwota ta dotyczy Kół Gospodyń Wiejskich liczących do 30 członków. Gdy członków jest więcej, ale mniej niż 76, kwota wynosi 6 tys. zł. Gdy członków jest co najmniej 76, wsparcie wynosi 7 tys. zł.

Wniosek należy dostarczyć do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak coś jest niejasne, nie pozostaje nic innego jak kontakt z kimś, kto odpowiada za przyjmowanie wniosków.