Czy mieszkańcy Gryfina dostaną szansę na tańszy węgiel?

Czy mieszkańcy Gryfina dostaną szansę na tańszy węgiel?

Rozpoczęła się dystrybucja tańszego węgla od PGE. Na składach pojawiły się już pierwsze transporty, które czekają na to, aby zostać wysłane do mieszkańców. Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Marcin Stawicki zapewnia, że jest już pierwsza awizacja na dystrybucję po mniejszych cenach. Węgiel ten trafi do gminy Gryfino oraz trzech sąsiednich (Stare Czarnowo, Banie i Kobylanka).

Zapotrzebowanie na węgiel jest obecnie bardzo duże. Ze względu na drastyczny wzrost cen związany z galopującą inflacją, pojawiło się wiele obaw, że opału może nie wystarczyć na zimę. Nie trzeba bać się tej sytuacji panicznie. Samorządy już zaczęły planować dystrybucję węgla w taki sposób, aby mieszkańcy nie zostali pokrzywdzeni.

Mieszkańcy miasta nie zostaną bez węgla

Wszystkich zatroskanych mieszkańców miasta możemy uspokoić. Nikt nie zostanie bez ogrzewania na zimę, nawet jeśli będzie to wymagało kilku wyrzeczeń. Faktem jest, że oszczędzanie może być w tym roku konieczne. Warto więc pamiętać o kilku ważnych sprawach związanych z użyciem energii i ogrzewania w tym roku.

Jeśli jednak pozostaniemy oszczędni i nie będziemy żyć ponad stan, niczego nam nie powinno braknąć.