Optymistyczne wiadomości dla miłośników podróży pociągami – nowe połączenia na trasie Szczecin-Gryfino

Optymistyczne wiadomości dla miłośników podróży pociągami – nowe połączenia na trasie Szczecin-Gryfino

Osoby regularnie podróżujące pociągami między Szczecinem a Gryfinem mają powody do radości. Z dużym prawdopodobieństwem, nowe połączenia na tej trasie zostaną uruchomione już od 10 marca. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, podkreśla, że jest to rezultat miesięcznych negocjacji i potwierdzenie możliwości osiągnięcia porozumienia w interesie mieszkańców, choć wymaga to cierpliwości i czasu.

Kwestia zwiększenia liczby regionalnych połączeń kolejowych przy wykorzystaniu infrastruktury budowanej w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, była przedmiotem dyskusji od długiego czasu. Województwo Zachodniopomorskie pod koniec października 2023 roku zaproponowało miejscowym władzom samorządowym zwiększenie liczby kursów pomiędzy Szczecinem a Goleniowem, Stargardem oraz Gryfinem.

Pierwsze dodatkowe pociągi na tej trasie ukazały się 2 stycznia bieżącego roku tylko w kierunku do Goleniowa (niektóre kursy przedłużono do Portu Lotniczego Szczecin Goleniów). Dzieje się tak, ponieważ władze Goleniowa podjęły decyzję o przyznaniu dodatkowych funduszy na zapewnienie mieszkańcom jak najlepszej oferty przewozowej. Natomiast uruchomienie dodatkowych połączeń w kierunku Stargardu i Gryfina zostało odłożone do momentu uzyskania odpowiedniego finansowania od Partnerów SKM.