Nowy pociąg, którym pokonamy trasę Gryfino – Szczecin

Nowy pociąg, którym pokonamy trasę Gryfino – Szczecin

Na horyzoncie pojawiły się zmiany dotyczące transportu publicznego. Gryfinianie dostaną nowe połączenie kolejowe do Szczecina, które ma odpowiadać ich potrzebom. Warto zauważyć, że Szczecin jest jednym z najważniejszych miast w okolicy, a wielu mieszkańców dojeżdża tam do pracy. Dobre połączenie jest więc musem.

Czytaj także: Ford transit z 2014 roku trafił do OSP Raffer Gryfino

Wojewoda wziął pod uwagę zdanie pasażerów

Wprowadzenie nowego pociągu jest efektem rozmów, jakie wojewoda Zbigniew Bogucki przeprowadził z mieszkańcami. Spotkał się z nimi, aby porozmawiać o ich problemach i potrzebach. Podczas rozmów okazało się, że gryfinianom brakuje dogodnych połączeń do Szczecina.

Dlaczego zapotrzebowanie na nowe połączenia kolejowe pojawiło się właśnie teraz? Wszystko wiąże się z utrudnieniami, jakie spowodowała realizacja inwestycji, którą zainicjowały Wody Polskie do spółki z PKP PLK. W jej wyniku zamknięto most w Podjuchac. Przez to pociągi jeżdżą objazdami, co bardzo utrudnia dotarcie na miejsce wielu pasażerom.

Aby ułatwić im życie, władze województwa podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych połączeń. Między Gryfinem a Szczecinem będzie więc jeździł nowy pociąg, który jest odpowiedzią na te problemy.