Ania Orłowska otrzymała terapię genową

Ania Orłowska otrzymała terapię genową

Ania Orłowska to mała dziewczynka, którą los doświadczył okrutnie – dziecko ma SMA (rdzeniowy zanik mięśni). W związku z tym trzeba było zebrać ponad 9 mln złotych – Ania musiała rozpocząć terapię genową.

Podwójny sukces

Jakiś czas temu mieliśmy zbiórkę dla dziewczynki i zbiórka ta zakończyła się sukcesem. Zresztą nie mogło być inaczej – mnóstwo osób żyło historią dziecka. Oczywiście wszystko trwało długo, ale najważniejsze, że nie trwało zbyt długodziecko otrzymało ogromną pomoc finansową.

Można też dodać, że pomoc ta właśnie przełożyła się na leczenie – Ania rozpoczęła terapię genową. Informacje tę można znaleźć w mediach społecznościowych (wpis cioci dziewczynki).

Na czym polega terapia genowa?

Terapia genowa to metoda leczenia, która polega na wprowadzeniu do komórek organizmu obcych kwasów nukleinowych DNA lub RNA. Efekt terapeutyczny to nic innego jak informacja genetyczna, którą mamy we wprowadzonym DNA lub RNA. Mówiąc bardziej fachowo, chodzi o zmianę wadliwego zapisu genetycznego i co za tym idzie, usunięcie przyczyny choroby.