Piłkarski weekend w regionie. Prezentujemy wyniki

Za nami 2 kolejka rozgrywek w zachodniopomorskiej klasie okręgowej. Jak potoczyły się spotkania drużyn z regionu?

Zorza Dobrzany – Orzeł Trzcińsko Zdrój

Beniaminek „okręgówki” czyli zespół Orła Trzcińsko Zdrój przez większość spotkania przegrywał z miejscową Zorzą. Najpierw było to 1:0 a następnie 2:1 na korzyść ekipy z Dobrzan. W końcowej części meczu do głosu doszli jednak goście. Drużyna Orła wyrównała a chwilę później strzeliła bramkę na 2:3. Gospodarze rzucili się do ataku na bramkę gości i wyrównali…w 93 minucie! Spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów. Dla Orła strzelali Bartek Marek, Bartek Mikuć oraz Cezary Zerka.

Odra Chojna – Energetyk Gryfino

Mecz w Chojnie był niezwykle wyrównany. Obie ekipy w tym derbowym starciu były bardzo blisko aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie lepsi okazali się gracze Energetyka, którzy wywieźli z Chojny cenne 3 punkty. Pierwszą bramkę dla drużyny z Gryfina zdobył z rzutu karnego Gracjan Żeglin. Zwycięstwo przypieczętował Marcin Łapiński, któremu asystował Lipka.

Ogniwo Babinek – Morzycko Moryń

Derby powiatu rozgrywane były również w Babinku. Morzycko Moryń przed sezonem zapowiadało walkę o najwyższe cele. Szeroka kadra a także osoba trenera napawała optymizmem. Jednakże w pojedynku z Babinkiem doszło do niemałej sensacji. Ogniwo Babinek w pierwszej kolejce przegrało aż 1:7. Dlatego też w pojedynku z Morzyckiem mało kto stawiał na wygraną Ogniwa. A jednak, to właśnie ekipa z Babinka wygrała mecz z Morzyckiem 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Woźniewski, Borek i Glanert.

Iskra Banie – Sokół Pyrzyce

Po sobotnich emocjach przyszła niedziela, która również obfitowała w piłkarskie emocje. Gospodarze nie dali się przyjezdnym z Pyrzyc i wygrali spotkanie 3:2. Większość bramek padła w pierwszej połowie, jednakże kibice nie mogli narzekać na emocje, które trwały do ostatniego gwizdka sędziego. Dla Iskry bramki zdobyli Sikorski, Kreft oraz Skrobek.