Wypadek w powiecie gryfińskim: nietrzeźwy kierowca zjechał do rowu

Wypadek w powiecie gryfińskim: nietrzeźwy kierowca zjechał do rowu

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie poinformował media o incydencie drogowym, który miał miejsce dzisiaj na terenie południowej części powiatu gryfińskiego. Wiadomość ta dotyczyła zdarzenia drogowego, które miało miejsce około godziny 8.45 na szlaku łączącym Orzechowo i Cedynię.

Jak opisuje Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy jednostki, doszło tam do niebezpiecznego wypadku. Kierowca pojazdu osobowego marki Volkswagen, z nieustalonych jeszcze powodów, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W rezultacie samochód przewrócił się.

Podczas prowadzenia czynności związanych z tym wypadkiem policjanci dokonali szokującego odkrycia. Okazało się bowiem, że kierujący pojazdem, 59-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego, był pod wpływem alkoholu. Jego stan nietrzeźwości potwierdza wynik badania alkomatem, który wykazał 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co przekłada się na ponad dwa promile alkoholu we krwi. Co więcej, mężczyzna ten posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierowca został przewieziony do szpitala – informuje rzecznik prasowy.