Wybory na wójtów gmin Banie i Stare Czarnowo z dwoma kandydatami na stanowisko

Wybory na wójtów gmin Banie i Stare Czarnowo z dwoma kandydatami na stanowisko

Aktualnie w dwóch gminach: Banie i Stare Czarnowo, proces wyborczy jest w pełnym rozkwicie. To właśnie tam, stanowisko wójta jest obiektem rywalizacji między dwoma kandydatami. Elementem kampanii wyborczej jest również przekonywanie potencjalnych kandydatów do ubiegania się o stanowiska radnych.

Gmina Stare Czarnowo zbiera głosy dla swoich dwóch kandydatów na wójta. Jednym z nich jest obecna wójt Marzena Grzywińska, a jej konkurencję stanowi Bartosz Biegus.

Sytuacja wydaje się być podobna w gminie sąsiedniej, która również ma do wyboru dwóch kandydatów. Właśnie tam obecny wójt Arkadiusz Augustyniak będzie dążył do ponownego uzyskania zaufania społeczności lokalnej poprzez reelekcję. Zarejestrował on już swoje zamiary poprzez oficjalne zgłoszenie swojego komitetu.

Arkadiusza Augustyniaka ma wyzwać Nikola Majer, mimo, że nie zarejestrowała ona jeszcze własnego komitetu. Jest to spowodowane tym, że najprawdopodobniej stanie na czele komitetu Trzeciej Drogi, który nie musi się rejestrować. Nikola Majer ma 26 lat i jest zawodowo związana z firmą oferującą usługi komunalne.

Możliwe jest także, że na scenę polityczną tych gmin wejdą kandydaci zgłoszeni przez KO lub PiS. Do tej pory jednak nie słyszano o żadnych próbach zbierania radnych na listy wyborcze, co jest konieczne do ubiegania się o stanowisko wójta.