Trwają ważne testy

Trwają ważne testy

Czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że dzisiaj odbywają się testy systemu wykrywania i alarmowania ludności? Testy rozpoczęły się o 10:00 i potrwają do 18:00 (a w każdym razie tak zakłada plan).

Nie ma powodów do niepokoju

Oczywiście odpowiednio wcześnie pojawiła się stosowna wiadomość, ale mowa o informacji, z którą nie każda osoba mogła się zapoznać. Ważne jest też to, że przeprowadzanie testów nie obliguje mieszkańców do wykonywania żadnych czynności.

Wypada również odnotować, że prowadzone prace oznaczają, iż ciągły dźwięk syreny może zostać uruchomiony na trzy minuty. Istotne jest też to, że na terenie Gryfina możemy mówić o modernizowaniu systemu. Kiedy mowa o modernizowanym systemie, nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie działania. Krótko mówiąc, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wiele może się wydarzyć.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze przeczytanie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 96) – znajdziesz tam wszystko to, co najważniejsze.

Zanieczyszczenia to niestety dość popularny temat.