Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 125: dwoje mieszkańców gminy Moryń nie żyje

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 125: dwoje mieszkańców gminy Moryń nie żyje

W nocy z soboty na niedzielę, 4 lutego 2024 roku, na drodze wojewódzkiej nr 125, w pobliżu gminy Moryń doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Po skomplikowanej operacji ratunkowej prowadzonej przez służby ratownicze, trasa została w końcu oczyszczona i przywrócona do normalnego użytku. Niestety, ten fatalny incydent, który miał miejsce około czwartej rano, pochłonął życie dwóch osób – mieszkańców wspomnianej gminy.

Aktualizacje dotyczące tego smutnego wydarzenia zostały dostarczone przez rzecznika prasowego komendanta powiatowego policji w Gryfinie, asp. Jakuba Kuźmowicza. Według jego informacji, początkowe ustalenia sugerują, że przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość rozwijana przez kierowcę peugeota. Mężczyzna lat 37 nie dostosował swojej prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad samochodem i kolizji z drzewem przydrożnym. Siła uderzenia była tak wielka, że ani kierowca, ani 28-letnia pasażerka nie zdołali przeżyć.

Z powodu tego tragicznego incydentu odcinek drogi pomiędzy Moryniem a Bielinem został tymczasowo zamknięty, aby umożliwić działania ratownicze i dochodzenie pod nadzorem prokuratury. Teraz, po zakończeniu tych działań, droga jest ponownie dostępna do użytku dla mieszkańców.

W trudnych chwilach takich jak te, kluczowe jest okazanie wsparcia rodzinom dotkniętym tym niewyobrażalnym bólem i stratą. Wyrażamy naszą solidarność i składamy najgłębsze kondolencje bliskim zmarłych. Mamy nadzieję, że znajdą oni siłę i pocieszenie w tych smutnych dniach żałoby.