Powstaje klasa sportowa! Co z tego wyniknie?

Powstaje klasa sportowa! Co z tego wyniknie?

Kiedy podziwiamy sportowców, raczej rzadko zastanawiamy się nad drogą, jaką musieli przebyć. To oczywiście błąd – warto pamiętać o tym, ile trzeba osiągnąć, aby znaleźć się na sportowym szczycie. Istotne jest również to, że chodzi o drogę, na której niejednokrotnie potrzebne jest (a na pewno się przyda) wsparcie.

W Gryfinie nie ma żadnych wątpliwości!

Ważne jest też to, że mowa o czymś, co w Gryfinie jest doskonale rozumiane – Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie jutro rozpoczyna nabór uczniów do czwartej klasy o profilu sportowym. Co więcej, możemy mówić o naprawdę ambitnym projekcie – dowodem na to fakt, że klasa powstanie we współpracy z gryfińskimi klubami sportowymi, jak i krajowymi ośrodkami.

Uczniowie znajdujący się na tym profilu będą mieć aż dziesięć dodatkowych godzin zajęć sportowych! Założenie jest takie, że chłopcy mają trenować piłkę ręczną, natomiast dziewczyny lekkoatletykę. Kto wie, może zastosowane podejście pozwoli utorować drogę na zawodowy poziom?

Do kiedy?

Nabór będzie trwać do 22 kwietnia. Bardzo ważne jest też to, co wydarzy się 12 maja – tego dnia odbędzie się przeprowadzenie prób sprawnościowych. Po próbach sprawnościowych (20 maja) poznamy listę uczniów, którzy się zakwalifikowali. Jeżeli coś jest niejasne, najlepszym wyjściem jest kontakt ze Szkołą Podstawową nr 3.

Tutaj możesz przeczytać o tym, co dzieje się w stolicy województwa.