Ford transit z 2014 roku trafł do OSP Raffer Gryfino

Ford transit z 2014 roku trafł do OSP Raffer Gryfino

OSP Raffer Gryfino będzie mogła korzystać teraz z nowego wozu. Mowa o fordzie transit wyprodukowanym w 2014 roku. Jest to drugi samochód należący do jednostki. Wcześniej dysponowała jedynie słynnym Lublinem (a konkretnie Daewoo Lublin 2 z 1998 roku).

Choć jest to bardzo dobry model, który idealnie pasuje do potrzeb ochotniczej straży pożarnej, to jednak dłużej już nie można było z niego korzystać. Stan pojazdu nie pozwalał na dalsze korzystanie z niego.

OSP z Gryfina z wieloma sukcesami

Gryfińskie OSP to drużyna świetnych ludzi, którzy potrafią stawić czoła wielu rodzajom niebezpieczeństwa. Widać to zresztą po statystykach, które przedstawiają gryfińską druhów w najlepszym możliwym świetle.

Wystarczy poczytać o akcjach, w których brali udział druhowie z naszego miasta. Bardzo dzielnie walczyli z płomieniami oraz pomagali w usuwaniu skutków nawałnic. Gdy wybucha pożar lub dochodzi do groźnej sytuacji, w której udział straży pożarnej jest niezbędny, to większość osób nie rozróżnia tak naprawdę poszczególnych osób.

Wielu z nas nie zdaje sobie w ogóle sprawy, że istnieje coś takiego jak Ochotnicza Straż Pożarna, która wspierania działania swojego państwowego odpowiednika.