Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy

Uważasz, że tworzysz piękne wieńce dożynkowe? Znasz osobę, która rokrocznie tworzy coś wyjątkowego? Te pytania nie są przypadkowe – chodzi o konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia.

Czas dożynkowy

Konkurs to oczywiście rywalizacja, ale mówienie wyłącznie o rywalizacji jest niesprawiedliwe. Można powiedzieć, że celem jest kultywowanie i popularyzowanie tradycji regionalnych. Możemy także dodać najciekawsze dziedziny plastyki ludowej i rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje, sołectwa (działające w konkretnej wsi), osoby prywatne z gminy Gryfino i ludzie zgłoszeni przez wykonawców bądź przedstawicieli. Wszystkie prace będzie można zobaczyć na Dożynkach Gminnych w Sobieradzu – wydarzenie to zaplanowano na 28 sierpnia. Istotne jest również to, że właśnie wtedy poznamy zwycięzców.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin znajdziemy w internecie. Gdyby jednak coś okazało się niejasne, najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze skontaktowanie się z sekretariatem Gryfińskiego Domu Kultury.