„Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji”

„Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji”

Rozpoczęcie kalendarzowego lata za nami, ale wciąż można liczyć na wiosenne akcenty. W najbliższą niedzielę (26 czerwca) w Binowie odbędzie się „Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji”.

Co możemy powiedzieć na ten temat?

Przede wszystkim należy podkreślić, że mamy do czynienia z szóstą edycją wydarzenia (także czeka nas event mający ugruntowaną pozycję). Celem imprezy można określić integrację i wzmacnianie więzi społecznych ludzi zamieszkałych w gminie Stare Czarnowo. Na temat przygotowanych propozycji można rozmawiać naprawdę długo – możemy liczyć choćby na pokazy artystyczne czy konkursy dla dzieci. Wszystkim zależy na tym, aby zainteresowani mogli znaleźć coś zgodnego ze swoimi oczekiwaniami. Warto także pamiętać o tym, że uczestnicy festiwalu mogą liczyć na darmowy poczęstunek.

Gmina Stare Czarnowo na przygotowanie i przeprowadzenie festiwalu przeznaczyła 3,5 tys. zł. Ważne jest też to, że możemy mówić o działaniach w ramach wspierania kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa. Za organizację odpowiada Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Binowa.