Gryfino: Uwaga na złodziei!

Gryfino: Uwaga na złodziei!

Gryfińska policja ostrzega przed złodziejami! Ludzie muszą wiedzieć, że złodzieje charakteryzują się ogromną kreatywnością – dowodem jest choćby wyłudzanie danych za sprawą fałszywego wezwania do zapłaty.

Wszystko jest sprytnie pomyślane

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że działania są bardzo szczegółowo pomyślane. Przede wszystkim możemy mówić o podszyciu się pod znane firmy i instytucje – fałszywe wezwanie do zapłaty może wydawać się czymś zupełnie normalnym. Ponadto zawsze chodzi o dopłatę niewielkiej kwoty. Kiedy brakuje niewiele, można pomyśleć o własnym gapiostwie (błędy się zdarzają).

Tak dochodzimy do najważniejszego – do informacji zazwyczaj dołączony jest link. Link, dzięki któremu na telefonie może pojawić się złośliwe oprogramowanie. Kiedy dojdzie do pojawienia się takiego oprogramowania, przestępcy przejmą kontrolę nad urządzeniem. Wypada też odnotować, że możliwe jest również drugie wyjście – link może przekierować na fałszywą stronę banku. Próba logowania na takiej stronie oznacza, że ktoś wszedł w posiadanie hasła.

Jeżeli jakaś wiadomość wzbudza wątpliwość, koniecznie skontaktuj się z policją!