Dziś ważny dzień

Dziś ważny dzień

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Mowa o chorobie poważnej, ale chorobie, z którą można sobie poradzić. Znaczenie ma choćby czas.

Bezpłatne badania

Krótko mówiąc, warto decydować się na badania profilaktyczne. Z takimi badaniami może wiązać się strach, ale nie jest to coś, czym należy się sugerować. Jeżeli jest problem, trzeba ten problem zidentyfikować i zająć się leczeniem. To najlepsza droga do szybkiego poradzenia sobie z zagrożeniem. Wypada również pamiętać o tym, że mowa o badaniach, które mają znaczenie niezależnie od sytuacji – jeżeli czujesz się dobrze, nie rezygnuj z profilaktyki.

Warto też wiedzieć o tym, co dziś dzieje się w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii – możemy mówić o bezpłatnej cytologii i mammografii. Bezpłatna cytologia prawdopodobnie już się zakończyła (miała trwać do 14:00), a mammografia jeszcze trwa – plan zakładał badania do 16:30. Ważne jest też to, że bezpłatne badania możliwe są przy określonych warunkach.

Bezpłatne badania mogą wzbudzić zainteresowanie, natomiast Światowy Dzień Walki z Rakiem wydaje się dobrym czasem, aby o siebie zadbać. Jedno i drugie ma duże znaczenie, ale najważniejsze jest nauczenie się dbania o zdrowie.