Co powiesz na bieganie?

Co powiesz na bieganie?

Już jutro czeka nas prawdziwe święto biegów. Krótko mówiąc, trudno inaczej nazwać konkurencje, które zaplanowano w ramach sobotnich biegów górskich.

Spora rywalizacja to nie wszystko

Koniecznie trzeba też podkreślić, że wszystko odbędzie się w ramach trzeciego rzutu XXII Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich. Miejsce wydarzenia to Górka Miłości w Gryfinie. Zmagania rozpoczną się o 10:30 i według planu potrwają do 13:00. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mówić o sześciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy to dzieci urodzone w 2012 roku. Ważne jest też to, że jedna kategoria to bieg otwarty. W biegu otwartym mogą wziąć udział osoby urodzone w 2002 roku lub wcześniejszym. Oczywiście w każdej kategorii mamy podział na rywalizację męską i żeńską. Uczestnicy biegów zdobywają punkty, które liczą się w klasyfikacji generalnej. Klasyfikacja generalna to podsumowanie wyników osiąganych w trzech biegach.

Wypada jeszcze odnotować, że startujący zawodnicy muszą mieć ze sobą kartkę startową z nazwiskiem, imieniem, rocznikiem i nazwą szkoły (jeżeli jakąś reprezentują).