Zachodniopomorskie wstrząśnięte silnym wiatrem: rejsy odwołane, rośnie poziom Zalewu Szczecińskiego i Odry

Zachodniopomorskie wstrząśnięte silnym wiatrem: rejsy odwołane, rośnie poziom Zalewu Szczecińskiego i Odry

Alarmujące informacje dotarły do nas z Zachodniopomorskiego, gdzie niebezpiecznie wzrasta siła wiatru. Ten kapryśny element skłonił armatorów do podjęcia decyzji o odwołaniu planowanych rejsów na trasie łączącej Świnoujście i Szwecję. Obserwuje się także niepokojący wzrost poziomu Zalewu Szczecińskiego oraz rzeki Odry.

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich z siedzibą w Gdyni wydało komunikat, według którego od piątku aż do sobotnich godzin porannych, mieszkańcy regionu zachodniopomorskiego powinni być przygotowani na silne porywy wiatru. Jak dokładnie określono w komunikacie, przewidywana średnia prędkość wiatru wynosić będzie od 40 km/h do 60 km/h, a porywy mogą osiągać nawet 70 km/h. Szczególnie mocny wiatr może dać się we znaki nad morzem, gdzie porywy mogą wzrosnąć nawet do 85 km/h, a kierunek wiatru ma być ze wschodu.

Mocny szkwał spowodował, że promy zakotwiczone są w porcie. Armatorzy zarządzający rejsami na trasie Świnoujście – Szwecja zdecydowali o odwołaniu najbliższych wypraw. Decyzję tę skwitowano w komunikacie Unity Line, gdzie wymieniono następujące rejsy: