Rafał Mucha: Od parlamentu do samorządu

Rafał Mucha: Od parlamentu do samorządu

Rozpoczęła się kolejna faza politycznej rywalizacji, niedawno zakończone wybory parlamentarne jeszcze nie opadły do lamusa historii, a już widać nadchodzące zmiany na horyzoncie. Tym razem obserwujemy ruchy na scenie samorządowej.

Dzisiaj, tj. 18 października 2023 roku, jeden ze świeżo upieczonych kandydatów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się na publiczne oświadczenie. Podczas swojego wystąpienia, w którym dziękował za otrzymane poparcie, odniósł się do pytania, które często pojawiało się w jego otoczeniu podczas ostatnich tygodni kampanii wyborczej. Zapytany o swoje dalsze plany polityczne, czy będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Gryfino, odparł:

– Tak, potwierdzam moje aspiracje. Zdecydowałem się na start w lokalnych wyborach, które odbędą się wiosną – oznajmił Rafał Mucha.

Warto przypomnieć, że Rafał Mucha to postać wielowymiarowa na polskiej scenie politycznej. Jest menedżerem, aktywnym samorządowcem, byłym posłem (pełnił tę funkcję przez kilka miesięcy w poprzedniej kadencji), pracującym jako wykładowca akademicki, a także prawnikiem i ekonomistą.