Wskoczył pijany do wody

Wskoczył pijany do wody

Kąpiele są jak najbardziej zrozumiałe, ale tylko w przypadku spełnienia jednego warunku – to oczywiście nawiązanie do troski o bezpieczeństwo. Tego zabrakło w ostatnią sobotę – w Gryfinie topił się mężczyzna. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Informacja od Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie

Na wstępie należy podkreślić, że możemy mówić o sytuacji, w której znaczenie miała szybka pomoc. Szybka pomoc kojarzy się z działaniami określonych służb (co zrozumiałe), ale takie podejście jest sporym uproszczeniem. Musimy też pamiętać o ewentualnym zgłoszeniu.

Miejscowe służby otrzymały informacje od Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że mieszkaniec gminy Gryfino nie może powrócić na brzeg. Zlokalizowanie mężczyzny nie sprawiło problemu i szybko doszło do bezpiecznego powrotu. To nie jest jednak koniec tematu, ponieważ okazało się, że możemy mówić o wpływie alkoholu. W takiej sytuacji sprawa jest prosta – do akcji wkracza policja.

Trudno powiedzieć, jak się to wszystko zakończy, ale w zasadzie to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest wyciąganie odpowiednich wniosków – przedstawiony przypadek mógł skończyć się tragicznie.