Władze Gryfina zamknęły cmentarz

Władze Gryfina zamknęły cmentarz

Ci, którzy w ostatnim czasie mieli ochotę odwiedzić cmentarz komunalny, aby złożyć znicz pod grobem kogoś bliskiego, zawiedli się. Cmentarz jest zamknięty ze względu na decyzję władz miast. Czym była ona spowodowana?

Niezbyt często zamyka się cmentarze. Zwłaszcza, że nie jest to miejsce, które wymaga stałego zatrudnienia personelu ani konserwacji sprzętu. Cmentarze mają to do siebie, że są otwartymi przestrzeniami, na które wchodzi się w swoim własnym prywatnym celu. Zwykle, gdy mamy powód, aby się tam udać, oczekujemy, że nic nie stanie nam na przeszkodzie.

Wszystko przez silny wiatr

W Gryfinie pojawił się naprawdę silny wiatr. Takie warunki pogodowe mogą mieć wiele negatywnych konsekwencji. Między innymi może on przewracać drzewa na ulice, chodniki i prywatne posesje. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak wielki może być to dla cios dla majątku danej rodziny.

Okazuje się, że nie tylko prywatne posesje są zagrożone, ale i takie placówki jak cmentarze. Skoro więc cmentarz może być niebezpieczny dla odwiedzających, rozsądną decyzją jest go zamknąć na pewien czas.

Powody zamknięcia cmentarzy

Dlaczego od czasu do czasu zdarza się, że cmentarz jest nieczynny? Sytuacje nie są zbyt częste, więc wielu z nas prawdopodobnie w ogóle nie wie, że takie rzeczy się dzieją. A jednak może dojść do tego, że cmentarz, do którego chcemy się wybrać jest nieczynny. Jakie mogą być tego powodu? Między innymi warunki pogodowe mogą sprawić, że odwiedzenie grobów stanie się nie możliwe.

Czytaj także: Gryfinianka najlepsza w tenisowym turnieju