Radny Gryfina stanie przed sądem za… atak pizzą!

Radny Gryfina stanie przed sądem za… atak pizzą!

Do Sądu Rejonowego w Gryfinie trafiło akt oskarżenia przeciwko Markowi B. Jest to radny miasta z ramienia PO. Został oskarżony o “naruszenie nietykalności cielesnej pizzą”. Za całe zdarzenie groził mu nawet rok więzienia. Jak rozwiązała się ta sprawa? 

Atak pizzą podczas manifestacji

Cała Polska mówiła o słynnym ataku pizzą wykonanym przez radnego Gryfina. W lipcu 2017 roku podczas manifestacji w obronie niezależności sądów radny został wyprowadzony z równowagi i zaatakował przechodnia, na dodatek jego własną pizzą. Sytuacja wyglądała następująco: zaatakowany Michał S. przechodził obok manifestujących, a wcześniej kupił pizzę na wynos. Gdy był obok głośno i dosadnie wyraził swoje zdanie na temat tego, co się dzieje. To wtedy radnemu Markowi B. puściły nerwy. Złapał za trzymany w rękach poszkodowanego karton pizzy, otworzył go, a następnie rozsmarował jego zawartość na twarzy Michała S. Obaj mężczyźni po zdarzeniu zostali wyprowadzeni z tłumu przez nieumundurowanych policjantów, a wkrótce sprawę przejęła prokuratura. Po kilku miesiącach śledztwa prokuratura postanowiła wystawić akt oskarżenia przeciwko radnemu Gryfina. Zarzucono mu, że 24 lipca 2017 roku dokonał naruszenia nietykalności cielesnej Michała S. przy pomocy pizzy, za co mógł trafić na rok do więzienia. 

Wyrok dla radnego Gryfina

Cała sprawa nie przeszła bez echa w środowisku politycznym. Była głośno komentowana m.in. przez Leszka Dobrzańskiego z PiS. Po kilku miesiącach sąd postanowił ukarać Marka Brzezińskiego. Za postawiony mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej nie trafił do więzienia, a jedynie został ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych. Sąd stwierdził, że działanie radnego nie miało na celu obrony słusznych idei, w których imię zorganizowana była manifestacja. Oskarżony bezprawnie i bezpodstawnie znieważył pokrzywdzonego Michała S., odbierając mu jego własność. Nie ma bowiem znaczenia, kto, jakie głosi poglądy, należy je wszystkie tak samo szanować. Obie strony zapowiedziały apelację od wyroku.