Dalszewo: pociąg uderzył w ciężarówkę z drewnem

Dalszewo: pociąg uderzył w ciężarówkę z drewnem

W miejscowości Daleszewo oddalonej o około 10 km od Gryfina w województwie zachodniopomorskim doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Całe zdarzenie miało miejsce około godziny 13.00. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby ratunkowe, tj. policja, straż pożarna i pogotowie. 

Pierwsze doniesienia o wypadku

Naoczni świadkowie mówią, że na niestrzeżonym przejeździe wykoleiła się część wagonów osobowego pociągu relacji Szczecin-Zielona Góra. Na początku wydawało się to nie groźnym wypadkiem, jednak z każdą minutą liczba poszkodowanych rosła. W pierwszych minutach po wypadku informowano o 10 poszkodowanych. Jednak po przybyciu służb ratunkowych i zbadaniu sytuacji, liczba ta zdecydowanie wzrosła. Pogotowie oszacowało, że wypadek był groźny. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jedna ofiara śmiertelna i siedem ciężko rannych 

Po całej akcji rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie powiadomił o 22 osobach rannych, w tym siedem ciężko rannych. TVP3 Szczecin mówiła również o jednej ofierze śmiertelnej, doniesienia te okazały się być prawdą. Na początku ofiary zostały przewiezione karetką i śmigłowcem do najbliższego szpitala, sprawdzono również stan czujących się lepiej podróżnych.

Duże utrudnienia na trasie Szczecin Podjuchy-Daleszewo

Ruch pociągów kolejowych na trasie Szczecin Podjuchy-Daleszewo został wstrzymany na kilka godzin. Wiele podróżujących czekało godzinami na opóźnione pociągi. Na trasie były bardzo duże utrudnienia. Cała akcja wraz ze sprzątaniem zniszczonych pojazdów trwała kilka godzin. Na dodatek, podczas wypadku doszło do uszkodzenia toru i trakcji. Wszystkie działania naprawcze trwały kilka godzin. Przedsiębiorstwo PKP PLK zapewniło, że został zapewniony zastępczy przejazd pasażerów. Cała sytuacja pokazała, jak bardzo należy uważać na drogach i przejazdach kolejowych, szczególnie tych niestrzeżonych. Ważna jest ostrożność, a także uważność na drodze. Niestety, wypadek był na tyle poważny, że jedna osoba straciła życie.