Prowadził pod wpływem narkotyków i uciekał przed policją

Prowadził pod wpływem narkotyków i uciekał przed policją

Zagrożenie na drodze to temat, który niejako automatycznie może kojarzyć się z alkoholem. To zrozumiałe, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że zdarzają się różne sytuacje. Za przykład może posłużyć choćby prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

Zdarzenie z niedzieli

Co więcej, możemy mówić o przykładzie, którego potwierdzeniem jest zdarzenie z ostatniej niedzieli (10 kwietnia). Policjanci gryfińskiej komendy namierzyli tego dnia osobowe audi. Mężczyzna będący za kierownicą bardzo szybko popełnił kilka wykroczeń i trzeba było zatrzymać auto. Zadanie to okazało się jednak trudne, ponieważ osoba znajdująca się za kierownicą zignorowała sygnały nakazujące zatrzymanie. Jak się można domyślić, od razu rozpoczął się pościg (i szybko się zakończył).

W ten sposób policjanci dowiedzieli się, że za kierownicą audi znajdował się mężczyzna będący pod wpływem narkotyków. Ponadto narkotyki znajdowały się w organizmie kierowcy, jak i w samochodzie. Jakby tego było mało, należy też dodać brak uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tutaj przeczytasz o narkotykach odkrytych przez pruszkowskich policjantów.