Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie szuka rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie szuka rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie rozgląda się za ludźmi, którzy byliby skłonni stworzyć rodzinę zastępczą. Poszukiwania dotyczą rodzin zawodowych i niezawodowych.

Sprawa jest poważna

Oczywiście wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tworzenie rodziny zastępczej to ogromna odpowiedzialność. Z drugiej strony wiele osób może mieć różnego rodzaju wątpliwości – wątpliwości, które być może są niepotrzebne. Dobrze też spróbować poczuć perspektywę dziecka – do rodzin zastępczych trafiają dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej (dzieje się wiele). Ponadto możemy mówić o ogromnych potrzebach – należy przez to rozumieć miłość, akceptację, szacunek i ciepło rodzinnego domu.

Jeżeli myślisz nad stworzeniem rodziny zastępczej, musisz liczyć się, z tym że konieczne jest udanie się na szkolenie. Rzecz jasna na tym nie koniec – potrzebne jest również uzyskanie kwalifikacji i pozytywnej opinii organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Dobrze też pamiętać o tym, że w miejscu zamieszkania przeprowadzany jest wywiad środowiskowy. Wywiad środowiskowy to temat, o którym można mówić długo – znaczenie mają choćby warunki mieszkaniowe.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, nie pozostaje nic innego jak kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.