Bili rekord w czytaniu

Bili rekord w czytaniu

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie miało miejsce nietypowe wydarzenie – przez pewien czas wszyscy czytali. Niemniej jednak trzeba przyznać, że o przypadku nie mogło być mowy.

II Międzynarodowa i VI Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu

Odbyła się akcja bicia rekordu w czytaniu (II Międzynarodowa i VI Ogólnopolska). W akcji wzięło udział 825 osób, w tym zaproszeni goście. Warte podkreślenia jest również to, że czytały klasy, oddziały przedszkolne oraz dyrekcja i zaproszeni gościeudział w akcji oznaczał czytanie.

Możemy mówić o pięknej inicjatywie, ale pamiętajmy o najważniejszym – najważniejsze jest to, żeby ta inicjatywa przyniosła skutki. Dzieci powinny wiedzieć, że czytanie jest istotne i ciekawe. Możemy też wziąć pod uwagę choćby integrację środowiska lokalnego. Zintegrowanie środowiska lokalnego nie jest tak proste, jak części osób może się wydawać. Można też powiedzieć, że dobrze by było, aby uczniowie sięgali po książki w różnych sytuacjach.

Z drugiej strony czytanie lub rezygnacja z czytania to decyzja, którą podejmuje się samodzielnie – zostaje tylko wpływanie na świadomość. Krótko mówiąc, bardzo ważne jest zdawanie sobie sprawy z konsekwencji.