Gryfiński uczeń otrzymał wyjątkowe stypendium

Gryfiński uczeń otrzymał wyjątkowe stypendium

Stypendium za osiągnięcia w nauce to zawsze powód do zadowolenia. Niemniej jednak czasami zdarza się tak, że mamy do czynienia z czymś więcej. Świetnym przykładem jest to, co 30 sierpnia działo się przed bramą Stoczni Szczecińskiej.

Sierpień 1980 roku

Dla niezorientowanych – możemy mówić o uroczystościach związanych z upamiętnieniem tego, co działo się w sierpniu 1980 roku. Istotne jest również to, że mieliśmy do czynienia z wyjątkowymi stypendiami dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wyróżniono pięć osób). Stypendia te mogły trafić do uczniów, którzy wyróżniają się w nauce, sporcie lub działalności społecznej. Nie ma też co ukrywać, że mieliśmy do czynienia z ogromną konkurencją. Co więcej, mimo tego wszystkiego Gryfino miało swojego przedstawiciela.

Chodzi o Mikołaja Rosiaka, który jest uczniem klasy VII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie. W jego przypadku można mówić o docenieniu wybitnych osiągnięć w nauce i sukcesów sportowych.

Warto również wiedzieć, że Magdalena Zarębska-Kulesza (zachodniopomorska kurator oświaty) objęła honorowy patronat nad stypendiami.