Alkohol to niejedyne zagrożenie na drodze

Alkohol to niejedyne zagrożenie na drodze

Kiedy słyszy się o różnego rodzaju wypadkach, można odnieść wrażenie, że dużą rolę odgrywa alkohol. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest oczywiście zabronione, ale to przecież nie wszystko. Ponadto mieliśmy tego przykład w ostatnią sobotę.

Przy ulicy Łużyckiej

W sobotę 2 października, około 19:10, przy ulicy Łużyckiej w Gryfinie mieliśmy wypadek drogowy z udziałem motocykla i pojazdu osobowego. O szczegółach trudno się wypowiadać – wiadomo tylko to, jak przedstawiają się wstępne ustalenia.

Z tych ustaleń wynika, że 48-letni kierujący Mercedesem wykonywał manewr skrętu w lewo (chciał zaparkować). Problem polegał na tym, że nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu motocykliście. Wiadomo też, że obrażenia 36-latka były na tyle poważne, iż zdecydowano się zabrać go do szpitala. Obaj panowie byli trzeźwi.

Warto zadać sobie pytanie, gdzie się śpieszymy? Rzecz jasna nie było mowy o nadmiernej prędkości, ale można przypuszczać, że wymuszenie pierwszeństwa było efektem pośpiechu. Pamiętajmy też, że bezpieczna jazda to dbałość o siebie i innych.