Uważajmy na siebie!

Uważajmy na siebie!

Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie ma w ostatnich dniach sporo pracy. Jest to coś, co nie powinno zaskakiwać, aczkolwiek warto zadać sobie pytanie, czy części problemów nie dało się uniknąć?

Trochę dobrej woli

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że w niektórych przypadkach chodzi wyłącznie o dobrą wolę. Wystarczy wziąć pod uwagę wypadki drogowe – jakie są najczęstsze przyczyny takich sytuacji?

Trudno mówić bez stosownych badań, także nie pozostaje nic innego jak pokusić się o podejrzenia. Nie szukając daleko – alkohol i nadmierna prędkość to stosunkowo popularne problemy, prawda? Warto również pamiętać o tym, że w każdym miejscu mamy do czynienia z ograniczonymi zasobami ludzkimi – przy wielu problemach czas oczekiwania może się wydłużyć, a jak na pewno wiesz, szybkość nie jest bez znaczenia.

Rzecz jasna trzeba też uwzględnić swoje dobro. Tyczy się to wypadków, jak i wielu innych sytuacji – świetnym przykładem są choćby burzepodczas burz może wydarzyć się wiele. Można też dodać, że wydaje się, iż czasami nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia.