Młody kierowca pod wpływem środków psychotropowych – dlaczego?

Młody kierowca pod wpływem środków psychotropowych – dlaczego?

Wypadki drogowe to temat na długą opowieść. Warto jednak pamiętać o tym, że zapewne są jeszcze historie nieznane (choćby bezpieczne dotarcie na miejsce mimo jazdy pod wpływem alkoholu) i takie, którym udało się zapobiec. Skupimy się teraz na ostatnim przypadku.

W ubiegłą niedzielę

Przede wszystkim należy podkreślić, że praca policji jest bardzo trudna. Można też powiedzieć, że mowa o czymś, co trwa nieustannie.

W ubiegłą niedzielę doszło do zatrzymania 22-letniego mieszkańca Gryfina – mężczyzna kierował pod wpływem środków psychotropowych. W takiej sytuacji może pojawić się pytanie, dlaczego mężczyzna zdecydował się na taki krok? Oczywiście nie sposób odpowiedzieć – tylko zatrzymany wie, co dokładnie się stało. Można również powiedzieć, że niewykluczone, iż policja uratowała kierowcę. Kierowanie pod wpływem środków odurzających to głupota, która może skończyć się czymś, czego nie będzie się mogło naprawić.

Każdy użytkownik ruchu drogowego musi zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności. Odpowiedzialności za siebie, ale i za innych – niczemu niewinnych ludzi.