Uwaga na pogodę!

Uwaga na pogodę!

Zima ma swoje zalety, ale ma też swoje wady. Za przykład mogą posłużyć choćby oblodzone chodniki – chwila nieuwagi może oznaczać naprawdę poważne problemy.

Ostrzeżenie burmistrza

Zresztą wystarczy powiedzieć, że możemy mówić o ostrzeżeniu ze strony burmistrza Gryfina. Oczywiście chodziło o komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wypada też odnotować, że komunikat ten jest już nieaktualny (obowiązywał od 16:00 dnia 20.01.2022 r. do godz. 06:00 dnia 21.01.2022 r.).

Z drugiej strony trzeba zadać sobie pytanie, czy wiemy, co wydarzy się w najbliższej przyszłości? Sytuację można porównać do prowadzenia samochodu – o bezpieczeństwo należy troszczyć się zawsze, a nie tylko wtedy, gdy w pobliżu znajdują się fotoradary. Tyczy się to zwłaszcza osób starszych – seniorzy często nie mogą pochwalić się świetną sprawnością.

Niektórzy mogą myśleć, że to przesada, ale komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pojawiają się bez powodu. Ponadto czasem nie trzeba komunikatu – wystarczy rozejrzeć się wokół i wyciągnąć właściwe wnioski.