Pośpiech nie popłaca

Pośpiech nie popłaca

Zadaniem policji jest pilnowanie szeroko rozumianego porządku. Jeżeli ktoś postępuje zgodnie z przepisami, nie ma powodów do niepokoju. Niemniej jednak sporo mówi się o wysokości mandatów. Jakaś racja w tym jest, ale warto zacząć od siebie.

Na własne życzenie

Można też powiedzieć, że niebezpieczeństwo łatwo na siebie sprowadzić. Wystarczy doprowadzić do sytuacji, w której trzeba się śpieszyć lub jest się osobą leniwą. Nie tak dawno mieliśmy tego przykład w Gryfinie – mężczyzna śpieszył się na pociąg do Warszawy i w związku z tym zdecydował się na drogę niedozwoloną – przejście przez ogrodzenie i późniejsze przejście przez tory. W związku z tym nie doszło do niebezpieczeństwa, ale nie oznacza to tego, że od czasu do czasu można ryzykować – wypisanie mandatu było koniecznością. Zwłaszcza że patrol policji czekał na mężczyznę.

Czekał, bo sytuacja wygląda tak, że należy liczyć się z patrolami w pociągach. Z drugiej strony dobrze odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla mnie najważniejsze? W teorii wszystkim powinno zależeć na bezpieczeństwie, a jak jest w praktyce?

Jeżeli szukasz informacji z całego województwa, warto zajrzeć tutaj.