Kiedy Lewandowski strzeli 500. gola? 

Kiedy Lewandowski strzeli 500. gola? 

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych polskich piłkarzy. Dzisiaj brakuje mu tylko 4 bramki, aby mieć ich na swym koncie aż 500. Dzięki nim wejdzie do elitarnego “Klubu 500”. Znajdują się w nim tacy piłkarze jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibramovic. Niewykluczone, że to historyczne wydarzenie zdarzy się jeszcze w trakcie Finału 8 Ligi Mistrzów. 

Dwa mecze – cztery gole

Trudno o lepsze okoliczności odebrania legitymacji członka „Klubu 500” niż Estadio da Luz. Jest to arena, na której w niedzielę odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Wszystkie oczy fanów z całego świata będą zwrócone właśnie tam podczas niedzielnego finału. Dzisiaj Lewandowskiemu zostały do rozegrania dwa mecze. Podczas nich Polak musiałby strzelić cztery gole. Nie jest to bowiem niemożliwe. Podczas rozgrywek zdobył 54 goli, a także został okrzyknięty najskuteczniejszym zawodnikiem na świecie. Tylko w czasie trwania Ligi Mistrzów zdobył 14 bramek, co udało się jedynie Cristiano Ronaldo w sezonie 2013/14, zdobył wtedy aż 17 bramek. Jeśli Lewandowski koniecznie chciałby wejść do “Klubu 500” w tych rozgrywkach, to dodatkowo pobiłby samego Cristiano Ronaldo w liczbie bramek strzelonych podczas Ligi Mistrzów. W tym sezonie Robert zaliczył 8 meczów, co więcej, w każdym meczu zdobył bramkę. W tym roku ma dużą strzelecką passę. 

Elitarny „Klub 500”

Jest to klub, w którym znajdują się jedynie najlepsi z najlepszych. To ścisła elita piłkarzy z całego świata, którzy na swoim koncie mają ponad pół tysiąca wbitych bramek. Klub ma miejsce dla tych, którzy już nie są aktywni zawodowo, a ci, którzy nadal grają to Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović. W XXI wieku tylko oni weszli w posiadanie legitymacji członka tegoż elitarnego klubu. Lewandowski zachwyca nie tylko ilością strzelonych goli oraz formą, ale także tempem, w jakim zbiera kolejne gole. Na pierwsze 100 goli grał w 232 meczach, na drugą setkę już tylko w 181, na trzecią w 141, a na czwartą w 109. Na obecne pracował przez 103 spotkania. Dziś brakuje mu tylko 4 gole do 500.