Dwie osoby nie żyją, jedna w stanie krytycznym po katastrofie drogowej między Gryfinem a Kluczem

Dwie osoby nie żyją, jedna w stanie krytycznym po katastrofie drogowej między Gryfinem a Kluczem

Na drodze S3 między Gryfino a Klucz doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwie osoby straciły życie, a jedną przewieziono do szpitala w stanie ciężkim. Jak informuje lokalna jednostka straży pożarnej, została ona spowodowana przez zderzenie ciężarówki z samochodem technicznym, która następnie przewróciła się i stanęła w płomieniach.

Rzecznik prasowy gryfińskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, kpt. Przemysław Wiaderski, opisuje okoliczności zdarzenia. Według jego relacji, ciężarówka uderzyła w tył pojazdu technicznego, który stał na poboczu drogi S3 i był tam z powodu awarii innego autobusu, który miał go zastąpić.

Kapitan Wiaderski poinformował również o dramatycznych skutkach kolizji. W wyniku tego nieszczęśliwego wydarzenia ciężarówka przewróciła się i stanęła w płomieniach. Kierujący nią mężczyzna zginął na miejscu.

Niestety, to nie koniec tragicznych wiadomości. Dwoje kierowców autobusu technicznego zostało ciężko rannych w wyniku zdarzenia. Zostali oni przetransportowani śmigłowcem do najbliższego szpitala, gdzie jeden z nich zmarł krótko po przybyciu.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy, łącznie, w obu pojazdach podróżowały tylko trzy osoby. Te dramatyczne wydarzenia ponownie przypominają o konieczności ostrożności na drogach.