Czasem potrzebne jest obywatelskie zatrzymanie

Czasem potrzebne jest obywatelskie zatrzymanie

Od zapewniania bezpieczeństwa na drogach są policjanci, ale uczciwie trzeba przyznać, że policjanci nie zawsze są w stanie być na miejscu. Najlepszym przykładem jest prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – jest to problem, o którym słyszy się naprawdę często.

Sobotni wieczór w Osnowie Dolnym

Co więcej, tematem tego tekstu jest właśnie prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Krótko mówiąc, w Osnowie Dolnym doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Zdarzenie miało miejsce w sobotni wieczór.

Szczegóły nie są znane, ale z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że mieliśmy do czynienia z niezwykle ważną interwencją. Zresztą wystarczy powiedzieć, że zatrzymano mężczyznę, który miał 2,7 promila we krwi. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to stan, który znacząco utrudnia spokojny spacer, a co dopiero mówić o jeździe samochodem.

Wypada też podkreślić, że obywatelskie zatrzymanie to coś, o czym możemy usłyszeć od czasu do czasu. Oczywiście należy również pamiętać o tym, że obywatelskie zatrzymania są ważne, ale nie wolno zapomnieć o odpowiedzialnym podejściu. Nigdy nie wiadomo, z kim ma się do czynienia.