Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

Okres wakacyjny jest czymś pięknym, ale warto też mieć na uwadze, że podczas tego okresu może się wiele zdarzyć. Krótko mówiąc, musimy pamiętać o szeroko pojmowanym bezpieczeństwie.

Spotkanie z dziećmi

Jest to jedna ze spraw, o których należy przypominać możliwie jak najczęściej. Zwłaszcza że dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Wypada też podkreślić, że jest to coś, o czym wielu z nas pamięta. Świetnym przykładem choćby to, co działo się 11 lipca – tego dnia odbywały się warsztaty „Wakacje z kulturą„. Warsztaty te odbywały się w Mieszkowicach i co najistotniejsze, dzieci miały okazję posłuchać posterunkowego policji.

O szczegółach możemy rozmawiać naprawdę długo – w końcu bezpieczeństwo nie sprowadza się wyłącznie do wakacji (wystarczy pomyśleć sobie o poruszaniu się po drodze). Warte odnotowania jest też to, że jednym z poruszonych tematów było prawidłowe wezwanie służb ratunkowych. Tak, problem z tym jest możliwy.

Podczas zajęć mogliśmy obserwować sporą aktywność. Niemniej jednak musimy zdawać sobie sprawę, że najważniejsze jest to, aby nauka miała przełożenie na odpowiednie czyny.

Jeśli interesujesz się wiadomościami z całego województwa, pora zajrzeć tutaj.